האם יש צורך בביטוח רכב כאשר משכירים רכב?

השכרת רכב בכל מדינה כיום היא תהליך פשוט יחסית. ברוב המקרים אפשר להיכנס לאינטרנט או להתקשר למוקד השירות, להזמין לעצמכם רכב לכל יעד שאליו אתם מגיעים, לנחות או להגיע למקום, לאסוף את הרכב ולצאת אל הדרך. המחירים הנוחים והנגישות שמציעות חברות השכרת הרכב הופכים את כל התהליך להרבה יותר קל ונוח.

גם השכרת רכב בארץ היא קלה ופשוטה, אך כמו במדינות אחרות, היא כן דורשת כמה דברים בסיסיים, בין היתר התהליך דורש גם התייחסות לביטוח הרכב. לכן התשובה המהירה והפשוטה לשאלה האם יש צורך בביטוח רכב כאשר מבצעים השכרת רכב בארץ היא כן. מה כרוך בכך ומה זה אומר? ננסה להסביר זאת במאמר הבא.

השכרת רכב וביטוח – מה זה אומר?

בישראל כאמור אי אפשר לנהוג בשום כלי רכב ללא ביטוח רכב. גם כאשר מדובר ברכב שכור של חברת השכרה. יותר מכך, חברות השכרת רכב בארץ מחויבות לבדוק ולוודא שכל רכב ברשותן הוא בעל ביטוח חובה אך גם ביטוחים נוספים. את הביטוחים הנוספים מחייבת חברת השכרת הרכב מהנהגים, שצריכים לקחת בחשבון את הנושא לפני שהם משכירים כל רכב, בכל מקום.

בלי ביטוח רכב חובה הרכב אינו יכול לעלות על הכביש ולכן אם חברת השכרת רכב כלשהי מציעה לכם לשכור רכב שאין לו ביטוח חובה מדובר בעבירה חמורה. אסור לרכב ללא ביטוח לעלות על הכביש, נקודה! את מחיר הביטוח מכניסה חברת הביטוח להצעת המחיר שהיא מעניקה לכל לקוח, כך שאתם למעשה משלמים מחיר סופי שכולל את שקלול ביטוח החובה, כך זה בכל מקום.

ביטוח חובה מול ביטוח מקיף וצד ג'

לצד ביטוח החובה הנהגים מחוייבים למספר ביטוחים שונים, בין היתר ביטוח מקיף שכולל גם ביטוח צד ג'. ביטוחים אלו מופיעים בהצעות המחיר בתוספת תשלום לצד מחיר השכרת הרכב, כך שאם אתם בודקים מחירים לקראת השכרת רכב בארץ או בעולם כדאי לקחת את נושא הביטוחים בחשבון.

בסופו של דבר המחיר שמשלם הלקוח לחברת ההשכרה כולל כיסוי לגבי נזקים ותקלות, לפי המפורט בחוזה בין הלקוח לחברת ההשכרה. משמעות הדבר היא שכאשר חס וחלילה יש תקלה או בעיה ברכב, חברת ההשכרה מטפלת בנושא והלקוח בדרך כלל ישלם רק דמי השתתפות עצמית. העובדה שחברת ההשכרה מתייחסת לנושא הביטוח בחשיבות רבה כל כך באה לידי ביטוי גם במקרים בהם יש צורך בחילוץ או גרירה של הרכב, אז הביטוח למעשה מכסה את הנושא.