ביטוח משאית – יש דבר כזה?

כל בעל רכב פרטי בישראל מכיר היטב את מגוון הביטוחים האפשריים, החל מביטוח חובה ועד ביטוח מקיף או צד ג'. ביטוח רכב הוא בהחלט חשוב מאוד, אבל הכיסוי הזה חשוב עוד יותר כאשר מדובר בכלי רכב קצת יותר גדול והרבה יותר כבד, המשאית. משקלה הרב והקושי של נהגי המשאיות לזהות מכוניות עוקפות הם רק חלק מההסברים מדוע משאיות רבות מעורבות בתאונות דרכים, והם גם מסבירים מדוע ביטוח משאית חשוב כל כך. כל זאת ועוד, משאיות המשמשות להעברת ציוד, מלאים וחומרים שונים הן משאיות שנתפסות כאטרקטיביות למדי בעיני פורצים וגנבים, מה שעשוי להוביל לנזק משמעותי. ביטוח משאית הוא בהחלט הפתרון.

ביטוח חובה

כפי שקיים ביטוח חובה, המחייב בעלי מכוניות פרטיות לרכוש פוליסת ביטוח שתגן עליהם במצבים שונים, חובה דומה חלה גם על נהגי משאיות. פוליסה מהסוג הזה מעניקה כיסוי במצבים שבהם נגרמים נזקי גוף בתאונת דרכים, אם כי היא איננה מכסה נזקי רכוש כלל. חשוב לזכור שביטוח זה נחלק לשלוש קטגוריות נוספות, כך שלמעשה קיימת הפרדה בין ביטוח למשאיות קלות (עד 10 טון), לבין הביטוחים המיועדים למשאיות בינוניות (10 עד 30 טון) או למשאיות כבדות (יותר מ-30 טון). ככל שמשקל המשאית גדול יותר, כך משתנה גם מחיר הביטוח.

ביטוח מקיף

מי שמעוניין בכיסוי בגין נזקי רכוש רצוי שירכוש ביטוח מקיף. כך, אם חלילה תיקלעו לתאונת דרכים או לאסון מסוג אחר (לרבות התלקחות המשאית או גניבתה) יהיה לכם כיסוי, כמובן בהתאם לתנאי הפוליסה. ביטוח מקיף כולל, בדרך כלל, כיסוי במצבים שבהם נרשם נזק פיזי בין אם בשל תאונה ובין אם בשל התהפכות במהלך נסיעה, בשל מזג אוויר חריג (כדוגמת שלג, סערה או שיטפון), וגם בשל חבלות מכוונות על ידי פורצים וגורמים אחרים. כמובן שחבלה מכוונת של הנהג או של גורם אחר בעל עניין, ביטוחים אלה אינם תקפים. במקרים רבים ניתן לבצע הרחבות שכוללות גם שירותי חילוץ וגרירה, משאית חלופית או נזקים הקשורים בסחורה.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג', כפי ששמו מרמז, מעניק כיסוי לנזקי רכוש שנגרמו לגורם אחר, שאיננו הנהג. כאן תוכלו לבחור את סכום הפיצוי שיינתן במקרה הצורך, עד לסכום של מיליון שקלים. כדי שתוכלו לבחור ביטוח משאית שמתאים לכם ולצרכים שלכם ודאו שאתם מדברים עם חברת ביטוח שיודעת להתאים כיסוי נכון שמתאים לכם, מחיר נוח וגם שירות אמין ברמה הגבוהה ביותר.