3 נושאים לטיפול לקראת מעבר דירה

רגע המעבר מתקרב, הארגזים נערמים ואתם מתחילים לתכנן את הימים הראשונים שלכם בדירה החדשה. אלה הם בהחלט רגעים מרגשים, אבל לצד השמחה והציפייה חשוב מאוד להפגין גם לא מעט תכנון, ולהכין את הקרקע. אם אתם רוצים להגיע אל הדירה החדשה בראש שקט ולשרוד את המעבר בצורה טובה באמת, יש שלושה נושאים מרכזיים שכדאי לטפל בהם מראש. הרשימה לפניכם.

הכנות ליום המעבר

הנושא הראשון והבסיסי ביותר הוא, כמובן, נושא המעבר עצמו. אם זו הדירה הראשונה שלכם ואתם עוברים מבית ההורים עם מזוודה ביד, כנראה שהמשימה הזו ממש פשוט. מצד שני, רובנו עוברים עם ריהוט כבד שכולל גם מיטה, ספות, טלוויזיה (או שתיים) וכמה ארונות או שולחנות. אם אתם שייכים לקבוצה הזו אתם זקוקים לחברת הובלות. אם כן, לפני כל דבר אחר וגם לפני שאתם מתחילים לארוז, הזמינו שירות הובלת דירה ואל תשכחו לבדוק בידי מי אתם מפקידים את המשימה. מובילים מנוסים ואחראיים, עם ציוד מתאים ועם תודעת שירות גבוהה, אלה הם האנשים שבידיהם תרצו להפקיד את המשימה החשובה.

ביטוח הדירה ותכולתה

אם אתם זקוקים לשירותי הובלה כנראה שיש לכם לא מעט ציוד, רובו בוודאי יקר ערך. כדי שתוכלו להיות רגועים יותר גם כשאתם ישנים וגם כשאתם בחופשה ארוכה מעבר לים, ביטוח דירה הוא חשוב מאוד. ביטוח תכולה חשוב לא פחות. ביטוח דירה הוא זה שיבטיח לכם פיצוי כספי במקרה שבו הדירה נפגעת כתוצאה מדליקה, הצפה, נזקי טבע שונים ואפילו מכלי תחבורה או טיס. אנשים רבים נוטים לדלג על הביטוח הזה תוך שהם משננים את המנטרה המוכרת "יהיה בסדר" אבל עדיף שתגיעו למצב החירום בידיעה שבאמת יהיה בסדר, מאשר שתירדמו בשמירה. ביטוח תכולה יעניק לכם הגנה נוספת, הפעם מפני פריצות ונזקים אחרים הקשורים לציוד שנמצא בבעלותכם, לרבות תכשיטים, מוצרי טכנולוגיה וכיו"ב.

ניקיון הדירה

לבסוף, דירה חדשה היא הזדמנות להתחיל מחדש, ועדיף לעשות את זה נקי. אתם יכולים לעשות את זה לבד או להיעזר בחברה מקצועית, אבל אין ספק שזה הצעד הראשון. הוא חשוב עוד יותר כאשר מדובר בדירה חדשה (מהניילונים) או בדירה שעוברת שיפוץ גדול לפני הלילה הראשון שלכם בה. אם תיערכו מראש עם ניקיון יסודי, חברת הובלה אמינה וביטוח שיעניק לכם שקט נפשי לכל אורך הדרך, לא רק הלילה הראשון יעבור בכיף – אלא כל לילה שיבוא אחריו.